מה שבעלי עסקים לא יודעים על הדומיין שלהם (מסוכן)

למה עמודים צריכים להיות בדומיין שלך? (ולא בסאב-דומיין של מישהו אחר כמו חברת הדיוור שלך)

אחת השאלות הראשונות בשיחה עם משווקים ובעלי עסקים שמשתמשים במערכות דפי נחיתה של חברות הדיוור היא בנוגע לדומיין.

הפוסט שיעשה לך סדר למה כדאי לך לבנות דפי נחיתה על דומיין משלך (אני בונה על וורדפרס)

עמודי הנחיתה שלך על דומיין של חברת הדיוור?!

בגלל שרוב העסקים לא טורחים להטמיע את דפי הנחיתה בדומיין שלהם התשובה שלי תמיד היא חד משמעית בהנחה שהם יושבים על דומיין לא שלהם.

נניח שאני מדבר עם בעלים של מכללה ואני יודע שדפי הנחיתה שלהם הם במערכת מסר כלשהו אז מיד אני מבקש לראות לינק לדף נחיתה כדי לאמת את האימה והפחד מהדבר הזה.

הסיבה שאני דרמטי היא שאני רוצה להאמין שכל אחד לוקח את העסק שלו ברצינות. לא מקל ראש בעובדה שזה עולה לנו היום ״גרוש וחצי״ להקים אתר אינטרנט או עסק אינטרנטי בפרט שכולל את האפשרות להגיע לתקשורת מידיית עם קהל ולמשוך אותו לקרוא ולהתחבר ולהפוך ללקוח מרוצה.

אז התשובה שלי מתחלקת לכמה חלקים:

בעיות בבעלות על העסק שלך

  1. הדומיין זה הנכס שלך. בעלות של דומיין היא נכס דיגיטלי, נדל״ן. בעוד שאפשר לפרוץ לאתרים, להרוס אותם, לאבד תוכן וכדומה – הדומיין הוא של הבעלים שלו יכול להחליט להפנות את התנועה לאן שהוא רוצה. עכשיו דיברתי עם לקוח פוטנציאלי שמעוניין להעביר את האתר שלו לוורדפרס. בבדיקה זריזה ראיתי שיש לו מעל 42 אלף קישורים נכנסים ! תדמיינו מה זה אומר לאבד את הקישורים האלה (בהנחה שקצת יש לך ידע בקידום אתרים וברור שקישורים, בטח לאתר שכבר 10 שנים אונליין, זה אחד המרכיבים החזקים ביותר לקידום דירוג ואחיזה במקומות ראשונים בחיפוש)
  2. כאשר יש דומיין אפשר לדעת יותר נתונים. יש כלי שכמעט לא מדובר מספיק (כנראה שאם יש לך אתר מספיק זמן שמעת עליו) שזה google search console. הכלי הזה צריך להיות מחובר לאתר על ידי אימות פשוט. ברגע שזה קורה מתחילים לראות נתונים במנוחי קידום אתרים הם שווים ז-ה-ב !. כתבתי על זה פה בעבר בהקשר לפוסט שלי על אמזון. ברגע שיש לי עמודים בדומיין, אני מתחיל לראות נתונים אמיתיים של מנוע החיפוש אודות המיקומים שלי ויותר חשוב מזה – אודות מילות מפתח שגוגל מבין שרלוונטיות אלי. אוקי שוב, מילות מפתח שאני אולי לא זיהיתי או הבנתי שקשורות לתוכן שלי אבל גוגל מתחיל לדרג אותי (רואים את זה גם אם הדירוג עבור המילה הוא בעמודים השייכים לבית הקברות של מנועי החיפוש, לדעתי ברגע שנכנסים ל 100 מקומות ראשונים, מתחילים לראות דאטה)
  3. דומיין מאפשר לי להפנות את התנועה. תדמיינו שיש לכם דף נחיתה או מכירה על סאב דומיין של מישהו אחר. אחרי שנה בחרתם לעבור חברה אבל ״המישהו האחר״ הזה נשאר תקוע לך לוריד. כי גילית שהעמוד אצלו מדורג במקום 4 במילות מפתח רלוונטיות ולכן אתה ממשיך להחזיק את העמוד. מה היה קורה אם היה אפשר בקלות לעשות הפניה של העמוד הזה למקום אחר? אם הייתה לך שליטה על הדומיין הכל היה נשאר בידיים שלך (ומלכתחילה לא היית צריך להקים עמוד במקום אחר כי מהדומיין שלך תתחבר לאיזה שירות שבא לך – מבחינת חברת דיוור או שיווק במייל)

עד עכשיו נגעתי בחסרון המשמעותי שהוא – אתה לא הבעלים של הדפים שלך ! והצגתי את הבעיות של מי שיש לו דף נחיתה בסאב דומיין של חברת הדיוור.

אם אתה לא הבעלים של הדפים שלך שככל הנראה מייצרים לך מתעניינים ואני מקווה גם לקוחות, אז מי בעצם כן ?

בהתחלה הייתי דרמטי שאמרתי שזה ״אימה ופחד״ כשאני רואה דפי נחיתה כאלה לעסקים שרואים את עצמם כרציניים. הסיבה היא שכל עוד זה עובד, זה עובד… עד שזה כבר לא. ואז שינוי צריך להיות מהיר ומדוייק אבל בזירה העסקים לייצר שינויים כאלה ידרשו לבעלי עסקים מאמץ מיותר שיכול להיחסך בבחירה נכונה ופשוטה. להטמיע דפי נחיתה בדומיין שלי.

בעיות נוספות גם אם שינית לסאב דומיין שלך

עכשיו לדעתי ברוב החברות יהיה פתרון לדבר הזה ואפשר יהיה (אולי) לחבר את הדומיין שלך בדרך כזו או אחרת.

ואז העמודים שמייצרים בחברת הדיוור בעצם נמצאים על הדומיין שלך. אבל עדיין, התוכן עצמו לא שלך.

אז אולי הבעיות שהצגתי קודם יהיו יותר קלות לפתרון ועכשיו במצב הבעייתי הזה יש לך בעלות על הדומיין. אבל בוא נסקור עוד כמה בעיות שצצות עכשיו:

  1. אני מוגבל ליכולות שלהם. אני לא בעלים של הדף או התוכן כי חברת הדיוור מאחסנת אותם ויש לי גישה מוגבלת ליכולות של הדף. אם אני רוצה להוסיף אפשרויות נוספות שיש לי ברשת כמו אלמנטים חדשים באלמנטור שהוכיחו שהם מייצרים יותר המרות או כלים שמייצרים בדיקות באלמנטים מסויימים כדי לבדוק מה מייצר יותר המרה. המוגבלות הטכנית יכולה להיות שווה הרבה כסף כי אי אפשר לעשות עיצוב ממוקד תוצאות (הדרך שבה אני עובד).
  2. הטמעה של קודים חיצוניים וכדומה שוב מוגבלת ליכולות המערכת. יש כאן מעין כפילות למקרה העיצובי והאלמנטים שחסרים בנקודה הקודמת אבל היה חשוב לי לתת דגש להטמעה של קודים חיצוניים. וזה לא שאי אפשר אלא מוגבל כלומר לא בשליטתי לחלוטין כמו במערכות קוד פתוח או באתרים שאפשר לשנות את הקוד בהם.

    (כך שאפשר בכל רגע נתון לשלם ״גרוש וחצי״ למישהו שיוסיף את האלמנט שאני רוצה לנסות או להוריד תוסף שעושה את החיים קלים יותר, כי בתכלס אם אני רוצה לבדוק משהו כנראה אחפש תוסף ולא אתחיל לתכנת את זה, רק בהמשך הדרך הידיעה שיש לי שליטה מלאה בקוד מאפשר לי חופש מחשבה ויצירתיות לפתח את העסק והאתר יחד ולדעת שאני שולט פה בעיניינים.)


אחת המסקנות שלי במהלך הכתיבה היא שבעלי עסקים לא מעריכים נכון את הנכס הזה שנקרא אתר אינטרנט. תוכן שבקלות ומהירות יכול להיות במנועי החיפוש ונגיש לכל מי שרוצה לשתף אותו בפייסבוק ומייצר חשיפה גדולה בפרסומו בפרופיל בעמוד בקבוצות בפייסבוק ועוד.

נובע מחוסר מודעות לבעיה ולפתרונות הפשוטים

וההסבר וההוכחה לזה היא פשוטה.

מה ההרגלי הרכישה שלכם?

תחשבו על 3 הדברים האחרונים שקניתם באינטרנט.

סביר להניח שזה היה מעורב באתר ומייל. יכול להיות שהמסע החל ברשת החברתית אבל לא הכרחי, עדיין ברוב המקרים התהליך דרש ממך להזין ולהירשם עם המייל שלך (אולי אפילו לעשות לוג-אין) וגם היה שם ככל הנראה אתר אינטרנט של אותו המותג או המוצר שרכשת.

אוקי בואו נמשיך לרדת על מי שאין לו שליטה על הדומיין שלו.

חשיבות הדומיין בדוגמת ״יוטיוב״

נניח שעכשיו אתם רוצים להקים ערוץ יוטיוב שזה חינם (זוכרים העניין הדיגיטלי הזה בסופו של דבר עולה ״גרוש וחצי״ ביחס ללהתחיל להקים עסק כמו פעם, ערוץ שידור ומדיה לכל אחד בחינם, איזה שגעון…)

אחד מהאלמנטים ביוטיוב זה האישור של הדומיין שלך. נניח שתרצה להכניס ״כרטיסים״ ביוטיוב או קישורים וכדומה, זה אפשרי רק לדומיין שלך. אז אם אין לך דומיין זה לא אפשרי עבורך.

חשיבות הדומיין בשליחת מיילים ו״עבירות״ גבוהה של המיילים שלך לתוך ה inbox של הקהל שלך

באחת הקבוצות שאלה מישהי:

הי, ברב מסר, אני חדשה בזה. מתחילה לבנות רשימה. אם אין לי דומיין וכתובת מיי של דומיין, יש לי רק גימייל – אז מה אני עושה ב: “הגדרת פרטי השולח שיופיעו במסרים”, כתוב לי: שימו לב! יש להזין כתובת דוא”ל שאיננה נמצאת ב-Gmail, Yahoo או AOL בשל שינוי מדיניות הדוא”ל שלהם???

אז הנה התשובה שעניתי לה כי זה עוד עניין חשוב (מאוד!) שבגללו צריך שיהיה לך דומיין.

הרעיון שעומד מאחרי הדבר זה: מסנני הדואר של גימייל וחבריו נועד למנוע ספאם לכן יצא הודעה מטעם גוגל של החמרה בעניין (כי הרבה משתמשים בגימייל יאהו וכדומה לפתוח חשבון חינמי ולהספים) – מכאן יוצא שהכוונה היא לראות שיש לך דומיין אמיתי ושאתה לא ספאמר.כשבעל הרשימה / עסק – רוכש דומיין זה הכתובת שלו – נרשם ברשם הדומיינים – יש לזה עוד פרטים מאחורי זה (כמו שצריך וכדאי להכניס את כתובת בעל העסק בכל מייל)

אז לסיכום הנקודה:

שליחת מיילים כדאי וצריך להיות מהדומיין שלך ננניח [email protected] ואז זה מייצר ״סמכות״ לדומיין וכמו שבחשבון פרסום יש עניין ״לחמם״ אותו כדי שפייסבוק יסמכו עליך כך זה גם עובד בשליחת מיילים.יש גם פעולות שאפשר וצריך לעשות ברמת הדומיין כדי לסמן שאתה עסק ״legit” כלומר אמיתי

(זה ישמע כמו מילות ״גנאי״ אבל הכיוון זה SPF ו DKIM וכו׳…בשורה התחתונה עסק רציני צריך דומיין בין אם זה לטובת שליחת מיילים ורמת עבירות גבוהה לאורך זמן וגם לטובת האורגני וכדומה.

סיבה נוספת – מיתוג ומיצוב גבוה.

מיצוב זה איך שתופסים אותך ברשת. ברגע שיש לך דומיין ודף הנחיתה נמצא במקום רציני זה משדר נוכחות חזקה רצינות ומקצועיות. לא צריך להאמין למה שאני אומר, תרגיש בעצמך בגלישה שלך ברשת. הדברים הקטנים האלה ברמת המיצוב זה מה שבונה מותג גדול.

אבל לסיכום בעל עסק שאין לו דומיין שבו הוא משקיע ושם בונה את דפי הנחיתה והתוכן כדי לחשוף את עצמו מפספס הזדמנות של ״גרוש וחצי״ בין הוא יחליט לעשות את זה בעצמו במערכת וורדפרס או מקום אחר או לבקש ממישהו שמבין מה צריך לעשות עזרה.

לא רק שיש פספוס אלא גם סיכון במיוחד למי שכבר הולך בדרך הפרסום ומתחיל בעצם להשקיע בדף נחיתה שהוא לא בבעלותו (התוכן) על סאב דומיין לא שלו (לא הבעלים של הנכס!)

מוזמנים להגיד מה חשבתם ולתת הערות פידבק וגם לשתף עם חבר מסכן שאולי נמצא בבעיה הזאת

אפשר להשאיר כאן פרטים אם מעניין אותן עוד מדריכים שיכולים לקדם אותך לפתור את הבעיה כי בעצמי אני רואה כל היום אנשים כאלה ומשוכנע שהדרך לשם תהיה קצרה יותר אם תלמדו מה שאני אספר ומגלה בדרך.

מדריך לבניית אתרים בחינם

קורס בניית אתרים בוורדפרס בחינם

לקבל גישה מיידית לקורס מלא פרטים עכשיו ומיד ישלח לך מייל עם קישור לקורס

יש לך עם מי לשתף ?

פייסבוק
לינקדאין
ווטצאפ
מדריך לבניית אתרים בחינם

קורס בניית אתרים בוורדפרס בחינם

לקבל גישה מיידית לקורס מלא פרטים עכשיו ומיד ישלח לך מייל עם קישור לקורס